PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشن نشدن ال سی دی سامسونگla46s88b

شادکانی
09-24-2016, 03:26
سلام خدمت اساتید عزیز

این تلویزیون مشکل دیرروشن شدن داشت که در مرحله اول اقدام به تعویض خازن های اسیلاتورها و سپس تعویض خازن های خروجی ثانویه کردم ولی برخلاف انتظارنه تنها ایرادرفع نشدبلکه دیگرروشن نمیشه درحال حاضرولتاژی حدود2ولت ازمین روی پایه پاورآن میاد و5/2ولتاژاستندبای هم موجوداست ولی خروجی 12 ولت به1/5و5ولت به نیم ولت کاهش یافته یعنی میشه گفت تقریباخروجی ثانویه نداریم هیچ قطعی وسوختگی واتصال کوتاهی هم دربردپاورنیست وچراغ استندبای بافاصله چشمک زده وثابت شده ودوباره چشمک میزندوهمین وضعیت ادامه دارد
باتشکرازاساتید محترم اگرمیشه لطف کنیدراهنمایی کنیدمدلش همla46s88b

Dplay
09-24-2016, 03:37
سلام خدمت اساتید عزیز

این تلویزیون مشکل دیرروشن شدن داشت که در مرحله اول اقدام به تعویض خازن های اسیلاتورها و سپس تعویض خازن های خروجی ثانویه کردم ولی برخلاف انتظارنه تنها ایرادرفع نشدبلکه دیگرروشن نمیشه درحال حاضرولتاژی حدود2ولت ازمین روی پایه پاورآن میاد و5/2ولتاژاستندبای هم موجوداست ولی خروجی 12 ولت به1/5و5ولت به نیم ولت کاهش یافته یعنی میشه گفت تقریباخروجی ثانویه نداریم هیچ قطعی وسوختگی واتصال کوتاهی هم دربردپاورنیست وچراغ استندبای بافاصله چشمک زده وثابت شده ودوباره چشمک میزندوهمین وضعیت ادامه دارد
باتشکرازاساتید محترم اگرمیشه لطف کنیدراهنمایی کنیدمدلش همla46s88b

سلام

کابل پاور رو از مین جدا کرده و شروع به ولتاژ گیری از خروجی پاور کنید.

شادکانی
09-29-2016, 03:48
باسلام خدمت شما استادعزیزوتشکرازپاسخگویی شما

مشکل دربردپاوراست چون وقتی به مین ولتاژجدامیدیم راه میفته وصدای کانال پخش میشه.
مشکل فعلی درتعمیربردتغذیه هست درخروجی اسیلاتورتغذیه بشدت نوسان داریم که باتوجه به نوسان دراین قسمت وسالمی مسیرفیدبک ازمین وخروجی ثانویه اگه اشتباه نکنم مشکل یابایددراسیلاتورباشه یاpwm ولی حتی باتعویض آی سی اسیلاتورهم همین حالت هست وجالب اینه که پس ازبررسی بااسیلوسکوپ متوجه شدم که فرمان تحریک یاسویچ روی ماسفت ثانویه نمیاد و300ولت روی ماسفت هست فقط سویچ نمیشه استادعزیزاین مدل پاورخیلی گسترده وپیچیده طراحی شده ولی فکرنمیکنم قابل تعمیرنباشه ولی تاالان نتونستم عیب دقیقشوبفهمم ممنون میشم اگرنظروتجربه ای داریدراهنمایی بفرمایین. باتشکر