PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تعمیر پنل پلاسما

شادکانی
09-29-2016, 04:24
باسلام خدمت اساتید عزیز

همانطورکه میدانیم سوختگی وجرقه درپنل های پلاسما بخصوص سامسونگ 43وبعدازدرالجی وسایرپلاسماها شایع است که دراین حالت فت یاigbtها وحتی آی سی های بردy وگاهاقطعات بردx سوخته وشورت میشود که معمولااکثرموارددلیل ان ایجادجرقه واتصال شدن پنل است ودراین حالت باتعویض بردهای مربوطه مجددا بردسالم هم میسوزد دراین مواقع اکثریت همکاران واساتیدمیگویندکه هیچ راهی برای تعمیرنیست ولی بنده شنیدم یک راه هست که دقیق اطلاعاتی ندارم فقط اونطورکه شنیدم ازداخل چندرشته کابل ضخیم میکشندبیرون بجای مسیرجرقه زده وباقطع اون مسیر اتصال رورفع میکنند ولی جزئیات دقیقشو نمیدونم اگربین اساتیدعزیزکسی اطلاعات یاایده و نظری دراین موردداره خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید واقعاگرقابل تعمیرباشه کارارزنده ای هست.
باتشکر

xerxes
08-31-2020, 22:44
بنده این کار رو انجام دادم یعنی سیم نازک کشدم سرتاسر قسمت باز پنل رو و با چسب نقره به پنل چسبوندم
تصویر بالا اومد ولی به نظر بعضی نقاط خوب اتصال پیدا نکرده و نقاط ریزی جریان میکشه و داغ میشه الان نمیدونم اون نقاط رو چطور ترمیم کنم
میخوام اون نقاط رئ چسبش رو با استون پاک کنم و دوباره زیرسازی کنم
آیا به نظرتون کار درستی هست لطفا راهنمایی کنید با تشکر